“Студенти ХНУ знайомляться з процедурами забезпечення якості вищої освіти”

Якість освіти – одне з найбільш актуальних питань у контексті освітньої реформи в Україні. Відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» та згідно з наказом ректора Хмельницького національного студенти мають активно залучатися до процесів внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти.

З метою ознайомлення студентів із системою внутрішнього забезпечення якості та участю здобувачів вищої освіти у цих процесах відділ забезпечення якості вищої освіти Хмельницького національного університету організував цикл ознайомчих лекцій. Першу лекцію на тему «Роль студентів у забезпеченні якості: перспектива Європейського простору вищої освіти» 17 жовтня провела член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної команди експертів з реформування вищої освіти Олена Руснак.

Під час цікавої та змістовної доповіді студенти нашого університету дізналися про рівні системи забезпечення якості вищої освіти: європейський, інституційний та національний; структуру, склад та функції Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; напрямки та особливості діяльності Національного студентського об’єднання експертів із забезпечення якості вищої освіти.

картинка

Крім того, студентам було запропоновано переглянути фільм про участь здобувачів вищої освіти у процедурах забезпечення її якості.

З метою визначення чинників впливу на якість вищої освіти у Хмельницькому національному університеті студенти – учасники заходу – взяли участь у анкетуванні.

Під час наступної лекції планується ознайомити студентів з механізмом оцінювання освітніх програм.

Поділитися: